Film

14 Yıl Sonra Yüzüklerin Efendisi Oyuncuları

1-viggo-mortensen
Tarafından Yazılmıştır Gürkan Sırma

1-) Aragorn / Viggo Mortensen

1-viggo-mortensen
Aragorn, J. R. R. Tolkien’in kurgusal Orta Dünya evreninde bir karakter. İnsan ırkından Dúnedain Arathorn ve Gilraen’nin oğlu. Eriador kolcusu ve Yüzük Kardeşliği’nin bir üyesi.

2-) Gandalf / Ian Mckellen

2-ian-mckellen
Gandalf, J.R.R. Tolkien’in kurgusal Orta Dünya evreninin önemli bir kesitini anlattığı Yüzüklerin Efendisi adlı fantastik üçlemesindeki en önemli karakterlerden biridir. Gandalf, bir İstari ya da Orta Dünya büyücüsüdür.

3-) Legolas / Orlando Bloom

3-orlando-bloom
Legolas, Tolkien Evreninde bir kurgusal kahramandır. Kuyutorman’ın Elf prensidir. Babası Thranduil’dir. Annesi Sayısız Gözyaşı Savaşında ölmüştür.

4-) Gimli / John Rhys Davies

4-john-rhys-davies
Gimli, J. R. R. Tolkien’in yarattığı Orta Dünya evrenindeki kurgu kahramanlardan biri. Gimli, Durin’in halkından Ereborlu bir cüce. Babası Bilbo’nun yanında Yalnız Dağ’a yapılan sefere katılan Glóin’di.

5-) Frodo / Elijah Wood

5-elijah-wood
Frodo Baggins, J. R. R. Tolkien’in kurgusal Orta Dünya evreni ‘ninde bir karakter. Frodo Baggins, Shirelı bir hobbit ve “Yüzük Taşıyıcısı”dır. Üçüncü Çağ 2968’de doğan Frodo, Drogo Baggins ile Primula Brandybuck’ın oğludur.

6-) Samwise Gamgee / Sean Astin

6-sean-astin
J. R. R. Tolkien’in kurgusal Orta Dünya evreninde Samwise Gamgee,daha sonra Bahçıvan Sam veya Cesur Sam, genellikle sadece Sam olarak bilinen karakter.

7-) Boromir / Sean Bean

7-sean-bean
Boromir J. R. R. Tolkien’in hayalî Orta Dünya evreninde bir karakterdir. Babası Gondor Vekilharcı ve lordu Ecthelion oğlu Denethor, annesi Dol Amroth prensi Adrahil’in oğlu İmrahil’in kızkardeşi Finduilas’tır.

8-) Meriadoc Brandybuck / Dominic Monaghan

8-dominic-monaghan
Tolkien Evreninde Kurgusal Kahraman Meriadoc Brandybuck, Shire’lı bir hobbittir. Üçüncü Çağın 2982. yılında doğan Meriadoc Brandybuck, Erdiyarı’nın efendisi Saradoc Brandybuck’ın oğludur.

9-) Éowyn / Miranda Otto

9-miranda-otto
Eowyn, J. R. R. Tolkien’in Orta Dünya evreninde bir Rohanlı asilzâdedir. Eski Rohan Kralı Thengel oğlu Theoden’in kızkardeşi Theodwyn’in ve -kocası eski Rohan orduları komutanı- Eomund’un kızıdır.

10-) Éomer / Karl Urban

10-karl-urban
Éomer, Tolkien evreninde hayali kahraman. Rohan orduları komutanı Eomund ve Kral Theoden’in kız kardeşi olan Theodwyn’in oğludur. Eomer’in Eowyn adlı kendisinden dört yaş küçük kız kardeşi vardır.

11-) Pippin / Billy Boyd

11-billy-boyd
Tolkien Evreninde Kurgusal Karakter, Pippin olarak da bilinir. Peregrin Took, Shire’lı bir Hobbittir . Üçüncü Çağın 2990. yılında doğan Peregrin Took, Shire Şerifinin oğludur.

12-) Denethor / John Noble

12-john-noble
Yüzük savaşı sırasındaki Gondor Vekilharç hükümdarı olan II. Denethor, II.Ecthelion’un oğludur ve babasının zamanlarındaki Dol Amroth prensi olan Adrahil’in kızı Finduilas ile evlidir.

13-) Théoden / Bernard Hill

13-bernard-hill
Théoden, J. R. R. Tolkien’in kurgusal Orta Dünya evreninde bir karakter, Rohan ülkesinin 17. kralı. Kral Thengel’in ve Lossarnachlı Morwen’in tek oğludur. Biri kendinden büyük olmak üzere dört kız kardeşi vardır. En sevdiği kardeşi Theodwyn’dir.

14-) Faramir / David Wenham 

14-david-wenham
Faramir, Tolkien’in kurgusal Orta Dünya evreninde kahraman. Üçüncü Çağ’ın 2983 yılında Minas Tirith’te doğan Faramir, Gondor’un son hükümdar vekilharcı Echtelion oğlu Denethor’un küçük oğludur. Annesi, Dol Amroth prensi Adrahil’in kızı Finduilas’tı.

15-) Arwen / Liv Tyler

15-liv-tyler
Arwen, J. R. R. Tolkien’in kurgusal Orta Dünya evreninde Ayrıkvadi’nin elf prensesi, yarı elf Elrond ile elf kraliçe Celebrian’ın kızıdır. Onda Luthien’in çehresinin yeniden dünyaya geldiği söylenirdi. Ona Undómiel derlerdi.

16-) Smeagol / Andy Serkis

16-andy-serkis
Gollum, J. R. R. Tolkien’in kurgusal Orta Dünya evreninde karakter.

17-) Elrond / Hugo Weaving

17-hugo-weaving
Elrond J.R.R. Tolkien’in kurgusal Orta Dünya evreninde bir karakter. Tam adı Elrond Peredhil’dir. Sindarin lisanında isminin anlamı “yıldız kubbesi”dir. Beren ve Lúthien’in torunu, Earendil ve Ak Elwing’in oğludur. Ayrıkvadi onun mekanıdır.

18-) Galadriel / Cate Blanchett

18-cate-blanchett
Tolkien’in, Yüzüklerin Efendisi adlı eserinde bir karakterdir. Orta Dünya’da bir Elf soylusudur. Lord Celeborn ile beraber Lothlórien’in yöneticisidir. Kendisine Lórien Hanımı, Galadhrim Hanımı, Işığın Hanımı veya Ormanın Hanımı olarak hitap edilir.

19-) Saruman / Christopher Lee

19-christopher-lee
Ak Saruman 3.Çağ’da, Orta Dünya’ya Valar’ın Temsilcisi olarak gelen ilk sihirbaz, diğer bir adla Istari’dir. Ak Divan’ın başıdır. Sindarin’deki adı, “Yetenekli İnsan” manasına gelen, Curunír’dir.

Karakterler hakkında bilgiler Vikipedi‘den alıntıdır.

Yazar Hakkında

Gürkan Sırma

Gemba Ajans'ta Webmaster / Kendi Çapında Müzisyen

Yorum Yap

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com