Yazı Tahtası

Trol Vol.2 :) “Jandarma Genel Komutanlığı Bilişim Suçları Sosyal Ağ Bildirgesi” Yalanı!

yeni-troll
Tarafından Yazılmıştır Gürkan Sırma

Trol Vol.2 :)”Jandarma Genel Komutanlığı Bilişim Suçları Sosyal Ağ Bildirgesi” Yalanı!

“Durum çok ciddi. Yapmadığımız bir paylaşım yüzünden ceza almamak için, Jandarma Genel Komutanlığı Bilişim Suçları Sosyal Ağ Bildirgesi çerçevesinde, Facebook’un güvenlik açığından ötürü hesabım üzerinde bulunan tüm verilerimin (IP, fotoğraflarım, paylaşımlarım vs.) çarpıtma yolu ve yasa dışı bir şekilde sahte kişilerce kullanılmasından ve doğabilecek tüm zararlardan ilgili Türk Ceza Kanunu maddeleri gereğince Facebook sorumludur. Bu hesabımdan başka bir hesabım olmadığını bildirir ve gereğinin buna göre yapılmasını tarafınıza arz ederim. 18/7/2016
NOT:Paylaşmayın. Kopyalayıp durum bildirgesi olarak yapıştırın.”

Tam 4 ay önce “MİT Müsteşarlığı Sosyal Ağ Bildirgesi” diye bir trol ortalarda dolanıyordu yeni trolümüz hayırlı ve uğurlu olsun

Yine hatırlatıyorum çok basit bir araştırmayla Jandarma Genel Komutanlığı’nın websitesine girerek böyle bir bildirinin olmadığı görebiliriz. Jandarma Genel Komutanlığı Tedbirlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Keşke özellikle kanun, yasa, resmi ibareler geçen yazıları biraz araştırıp sonra paylaşsak. Zamanında Cem Yılmaz trafik kazası geçirdi diye biri kuyuya taş atmıştı ve bu yalan haberde bütün sosyal mecralarda boy göstermişti. En sonunda ise televizyona kadar taşınmıştı.

Sosyal medya üzerinden herhangi bir suç işlendiğinde zaten bu önceden ön görülüp I.P saptaması yapılıyor.(yani kısacası; internete bağlandığınız konumun sayısal hale çevirilmiş adresi) Olayın özetinde, sizin adınıza açılmış sahte hesaplardan dolayı kesinlikle Facebook sorumluluk almaz ve hakkıda değildir. Hiçbir Türk Ceza Kanunu Facebook’u sorumlu tutmaz. Böyle bir olayla karşılaştığınızda ilk etapta Facebook’tan şikayet ediniz. Eğer bir suç teşkil ediyorsa gönderi kaldırılmadan suç duyurusunda bulununuz. Kesinlikle bu tarz resmi kurumlardan ve resmi ağızdan çıkmayan paylaşımlara itibar etmeyiniz.

Paylaşmayın. Kopyalayıp yapıştırın

Yapmayın Bunu

Ekran Alıntısı

 

 

Yazar Hakkında

Gürkan Sırma

Gemba Ajans'ta Webmaster / Kendi Çapında Müzisyen

Yorum Yap

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com