Teknoloji

Twitter Profil Yumurtalarını Kaldırıyor

twitter-profil-yumurtalarini-kaldiriyor3
Tarafından Yazılmıştır Gürkan Sırma

Twitter Profil Yumurtalarını Kaldırıyor

Herkesin bildiği üzere Twitter’ın logosunda Larry isimli bir kuş olmasından kaynaklı olarak, yeni bir profil oluşturulduğunda varsayılan profil fotoğrafı yumurtaydı.
twitter-profil-yumurtalarini-kaldiriyor
Belli dönemlerde varsayılan profil fotoğrafını değiştiren Twitter, 2017 yılında da bir değişim gerçekleştirdi.

Bill Gates’in 70’li yıllarda tutuklandığı esnada polis tarafından çekilen fotoğrafını baz alan kurnaz Microsoft çalışanları ilk olarak varsayılan profil fotoğrafını burdan esinlenerek oluşturmuşlardı.
bill-gates
Twitter’da uzun yıllar sonra da olsa bu akıma uyarak yumurtaları kırıp, artık yeni açılan profillerde yumurta yerine insan silüeti yer alacak.

Resmi blogta yer alan açıklama göre Twitter’ın amacı yeni bir şeyler yapmak. Değişimin zamanının geldiğini düşünen Twitter ayrıca yumurtanın trollerle özdeşleşmesinden rahatsız olduğunu bu yüzden de böyle bir değişime gittiğini de vurguladı.

Popülerliği her geçen gün daha da düşüşte olan Twitter farklılaşma ve yenilik arayışı içerisinde bulduğu bu ve bunun gibi çözümler Twitter’ı eski popülerliğine kavuşturacak mı? Merak konusu

Ayrıca değişimden sonra yumurtaları bir o kadarda sevimli bulan büyük bir insan topluluğunun profil fotoğraflarını yeniden yumurtaya çevirmesi bekleniyor.
twitter-profil-yumurtalarinikaldiriyor2

Yazar Hakkında

Gürkan Sırma

Gemba Ajans'ta Webmaster / Kendi Çapında Müzisyen

Yorum Yap

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com