Yazı Tahtası

Ülker’in Tartışma Yaratan 1 Nisan Reklamı (Yetti Artık)

ulkerin-tartisma-yaratan-1-nisan-reklami
Tarafından Yazılmıştır Gürkan Sırma

Ülker’in Tartışma Yaratan 1 Nisan Reklamı (Yetti Artık)

Ne yazık ki internette dış güçler, masonluk, sübliminal mesaj kısaca komplo teorileriyle alakalı bir ton içerik paylaşımı mevcut. Survivor’da bayraklar mason işlemesi, şu şarkıyı tersten dinleyince mason ayini oluyor vb…

22 Şubat 1944’ten beri Türkiye’de faaliyet gösteren bir firmadan bahsediyoruz. Sizce bu kadar itibarlı bir firma faaliyet gösterdiği ülke içerisinde bilinçli bir şekilde adını kötüye çıkarmak amaçlı eylemlerde bulunur mu? Bu kampanya ve Ülker alehinde video hazırlayan insanların bir çoğu yarın Ülker gibi şirketlerde pozisyon, iş dilenecek ne kadar acı.

Arkadaşlar sözü geçen Ülker’in reklamını defalarca izledim. Kendimde kreatif işlerle uğraştığım için o reklamın yaratım aşamalarını ve ortaya çıkışını az çok tahmin edebiliyorum. Reklamın bir firma veya ürün tanıtımı açısından faydasını tartışabiliriz. Bence başarısız ve korkutucu (itici) bir reklam. Fakat lütfen saçma sapan komplo teorilerimizden vazgeçelim. Benim gördüğüm sadece 2 kardeş arasında geçen abartılı şakalar zinciri. Amaç sizde kardeşinize şaka yaparken bunu kaydedin ve #mutlulukheryerde tagiyle paylaşın.

Bu durum aynı bardak mısırcı veya çiğköfteci akımına benziyor. Bir şey ilgi veya dikkat çektiği zaman herkes o yöne doğru çullanıyor. Youtube kanalınız biraz hit yapacak diye ne bu işten para kazanmaya çalışan insanlar hakkında haksızlık yapın. Ne hiç bir kabahati olmadan bu reklamı yayınlayan Ülker firmasını karalayın.

Delinin biri kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış.

Yazar Hakkında

Gürkan Sırma

Gemba Ajans'ta Webmaster / Kendi Çapında Müzisyen

Yorum Yap

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com